Jak si zarezervovat štěňátko?

Pokud jste se seznámili s chovatelskou stanicí Krisambu, oslovila Vás a máte zájem o štěňátko z nabízeného spojení, můžete mi zavolat či napsat na telefonní číslo 737 026 095, napsat mi email na kristyna.honcikova@gmail.com nebo se mi ozvat přes kontaktní formulář a předběžně si zarezervovat štěňátko, kdy upřesníte, zda máte zájem o fenku nebo o pejska.
Po narození štěňátek si potvrdíme rezervaci telefonem, kdy upřesním výši zálohy, možnost první návštěvy a výběr štěňátka.
Přibližně ve třech až čtyřech týdnech je možné štěňátka v rámci socializace navštívit a štěňátko si vybrat. Pak už stačí čekat do 7 až 8 týdnů věků štěňátka, tedy doby, kdy štěňátko může opustit "hnízdo" a vydat se do nového domova.
Co se týče výběru štěňátka, tak přednost ve výběru mají ti noví majitelé, kteří mě nejen kontaktovali dříve, ale takové mohou dříve přijet k výběru. Sama jsem při výběru štěněte zažila situaci, kdy jsem s chovatelem komunikovala ještě před potrvzením březosti feny, abych se pak při návštěvě dozvěděla, že si štěňátko vybrat nemohu, protože jeden zájemce to má dál a přijede si až k odběru.  Já jsem taky na návštěvu štěňátka najela přes 180 km na jednu cestu jen tam. Nakonec jsem štěňátko od tohoto chovatele odřekla. Má-li člověk zájem o štěňátko, tak cesta k výběru je ten nejmenší náklad, když uvážíme pořizovací cenu, krmení a další výdaje během života psa. Jiná situace pochopitelně nastává v případě, že štěňátko daného pohlaví je ve vrhu samo, nebo je nový majitel z opravdu velké dálky (jiný stát). Ovšem obecně se se mnou dá domluvit, ať už jde o téměř jakoukoli vážnou či nenadálou situaci, pro kterou si nemůžete jet pejska hned vybrat, ale o štěňátko stojíte. Vážím si zájemců o štěňátka a nemohu kvůli jednomu blokovat ostatním zájemcům výběr štěňátka.
Při odběru bude podepsaná kupní smlouva a předán mezinárodní pas. Štěňátka budou odčervená, naočkovaná, očipovaná a prohlédnutá poradcem chovu. Nový majitel bude informován ohledně krmení, očkování, odčervení a další zdravotní péče, vývoje a výcviku rottweilera. Chovatelský servis zahrnující pomoc s výcvikem, výstavami a krmením je samozřejmostí.
V případě, že by štěňátko mělo odjet do zahraničí, je vždy nutné mi o této skutečnosti dopředu říct, abych mohla zařídit potřebné věci, jako např. vydání exportního PP. Budoucí majitel si pak hradí přepravu psa, veterinární protokol, očkování, krmení do doby, než může štěňátko odjet z republiky (většinou po ukončení kompletní vakcinace).
Pokud Vás chovatelská stanice Krisambu zaujala, ozvěte se, budu se těšit
 
Kristýna Hončíková